• OZNAM - ŠKOLSKÉ STRAVOVANIE

• Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR a Všeobecne záväzného nariadenia Nitrianskeho samosprávneho kraja č. 1/2023, dochádza od 1.3.2023 k zvýšeniu stravnej jednotky pre žiakov nasledovne:

2. pásmo (veková kategória 15-19 rokov)

suma na nákup potravín na 1 obed: 1,90 EUR

výška režijných nákladov na 1 obed: 0,50 EUR

Cena stravnej jednotky tak bude  2,40 EUR

.Aj napriek miernemu zdraženiu zostáva stravovanie v školskej jedálni najvýhodnejším spôsobom stravovania.

• Absolvovali sme ďalšiu úspešnú projektovú aktivitu

• V dňoch od 22.1. do 28.1. 2023 sa žiaci našej školy s spolu s učiteľmi zúčastnili návštevy tretej krajiny v rámci medzinárodnému projektu ,, I am more than what you see,, vďaka programu Erasmus+. Žiaci navštívili známe talianske mesto Rím a navštevovali školu ITIS Giovanni XXIII. Stretlo sa päť tímov z rôznych krajín: Talianska, Francúzska, Turecka a Portugalska.  Žiaci trávili čas so zahraničnými študentmi a venovali sa spracovaniu zadania- tvorbe grafitu., ktorý mal obsahovať zobrazenie niečoho pozitívneho o našej škole. Okrem aktivít na škole sa žiaci zúčastnili aj zaujímavých výletov. Obhliadli si centrum mesta, navštívili Vatikán, baziliku svätého Petra, Sixtínsku kaplnku. Samozrejme nemohla chýba návšteva Colosea,  Rímskeho fóra a fontány di Trevi. Taktiež navštívili najväčší park v Ríme s výhľadom na celý Rím. Skvelou skúsenosťou bola pravá talianska večera v rodinách talianskych študentov. Žiaci si z Talianka odniesli nielen skvelé zážitky ale aj kamarátstva a vedomosti o talianskej kultúre a histórií.