• Spotrebiteľský seminár

• Dňa  24.1. 2024 sa na našej škole uskutočnil spotrebiteľský seminár pre žiakov  tried  I.A, I.B, I.C, I.D. Žiaci sa dozvedeli o ochrane spotrebiteľa so zameraním na nakupovanie, zelené (klamlivé ) tvrdenia a nové trendy.  Boli im odprezentované príklady internetových podvodov a dropshipping. Oboznámili sa s právami pri nakupovaní online, ďalej v ktorých európskych krajinách sa môžu obrátiť na Európske spotrebiteľské centrum. Prezentácia bola veľmi poučná a zaujímava, každý zo zúčastnených dostal diár a pero.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 6.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnili sa žiaci 1.-4. ročníka.

Hviezdoslavov Kubín mal veľmi dobrú úroveň, žiaci súťažili v troch kategóriách: poézia, próza a vlastná tvorba. Odbornú porotu tvorili Mgr. Korčeková, PaedDr. Jančová a Mgr. Valentová.

Rozhodovanie poroty bolo veľmi ťažké a nakoniec sa zhodli na tomto umiestnení:

Poézia:

1. miesto Matúš Vedrӧdy I.A