• Vyučovanie trochu inak

• Učiť sa neznamená iba mať riadne vyučovanie. Učiť sa dá aj inak. A dokonca obrátene. Aj žiaci dokážu naučiť veľa vecí svojich učiteľov. Dňa 27.11.2023 sme si užili projektový deň. Tvorili sme projekt na tému „Aby bolo v škole fajn“, naučili sme sa ako sa projekt tvorí, aké časti by mal obsahovať. Tie najlepšie, ktorá vyberie porota, dostanú šancu na realizáciu. Druhá polovica dňa bola venovaná workshopom, ktoré si pripravili jednotlivé triedy pre svojich spolužiakov. Sú to šikovné decká, ktoré sa dokážu podeliť o poznatky a zručnosti v rôznych oblastiach, ako napríklad práca s umelou inteligenciou, cestovanie, ekológia. Bol to skvelý deň a už sa tešíme na ďalší.

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Dňa 24. novembra 2023 sa konalo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku v dvoch kategóriách.

Výsledky v kategórii 2A - 1.a 2.ročník

1.Sebastian Stancel II.A

2. Šimon Petrík II.B

3. Simona Pánisová I.A

Výsledky v kategórii 2B - 2.a 3.ročník

1.Ema Civáňová III:D

2. Martin Lenčéš IV.C

3. Adam Kazík III.D

• Okresné kolo v bedmintone dievčat

• Aj tento rok sa naše dievčatá zúčastnili medziškolského turnaja v bedmintone. Turnaj sa konal 24.11.2023 už tradične na pôde Gymnázia na Golianovej ulici.  Zúčastnilo sa ho sedem škôl, čo dovolilo vytvoriť systém dvoch hracích skupín. Našim dievčátam sa vďaka dvom výhram a jednej tesnej prehre podarilo vybojovať druhé miesto v skupine, čo nám zabezpečilo postup a boj o tretie miesto.

V súboji o bronz sme sa stretli so Strednou priemyselnou školou stavebnou. Tento zápas naše hráčky hravo zvládli a vybojovali tak pre našu školu bronzové medaily. Miriam Jančová, Vanesa Hrašková, Karin Beňová, gratulujeme a ďakujeme vám za úspešné reprezentovanie školy!

• V nobembri sa uskutočnilo školské kolo Olympiády a anglickom jazyku.

V kategórii 2A (1-2.r.) máme nasledovných víťazov:

1.miesto - Tamara Vargová, II.A

2.miesto - Jozefína Páleníková, II.D

3.miesto - Marcela Svitačová, II.C

Kategória 2B (3-4.r.):

1.miesto - Kinga Fülöpová, IV.A

2.miesto - Samuel Chobot, IV.A

3.miesto - Tomáš Kunkela, III.B

Ďakujeme všetkým žiakom za účasť v školskom kole, víťazom gratulujeme a držíme palce v okresnom kole.

• Okresné kolo vo futsale

• Dňa 20.11.2023 sme sa zúčastnili Okresného kola vo futsale na Strednej športovej škole na
            Slančíkovej ulici. Do hlavného turnaja sme sa prebojovali už pred týždňom, kde sme v boji o
            postup porazili SPŠE a SOŠ z Nábrežia mládeže.

Naši chlapci sa nestratili ani v hlavnom
            turnaji, kde v silnej konkurencii Športovej strednej, Gymnázia na Golianovej ulici a SPŠ
            stavebnej skončili po vynikajúcich a oduševnených výkonoch na 2. výbornom mieste.

Ďakujeme za vydarenú reprezentáciu chlapci!

• Okresné kolo v bedmintone chlapcov

• Dňa 20.11.2023 sme sa zúčastnili Okresného kola v bedmintone chlapcov na Gymnáziu Golianova. Prežili sme krásny športový deň s veľmi úspešnými zápasmi, kde nám fantastická bojovnosť chlapcov takmer vybojovala prvé miesto. Boli vylosované 3 skupiny. V našej skupine sme skončili prvý, bez straty bodu. V semifinále sme porazili SOŠ veterinárnu a vo finále sme bojovali s Gymnáziom Golianova, kde sme v bojovných a ukážkových zápasoch a hlavne excelentnom zápase prehrali.  Alex Neuman z III.K triedy a Matej Száraz z III.B triedy- boli ste úžasní! Ďakujeme a gratulujeme :)

• Návšteva Štátneho archívu v Nitre

• Dňa 7. novembra 2023, v rámci predmetu administratíva a korešpondencia, sa  žiaci tretieho ročníka zúčastnili odbornej exkurzie v Štátnom archíve v Nitre. Exkurzia bola rozdelená na dve časti. V prvej časti bol študentom odprezentovaný Legislatívny rámec Správy registratúry a v druhej časti sme sa presunuli do depozitov Štátneho archívu, kde sme mali možnosť vidieť uplatnenie a dôležitosť správneho vedenia registratúry.