Dňa 30. mája 2024 sme so žiakmi I. A a I. C triedy navštívili Energoland Mochovce. Boli sme oboznámení s tým, ako s energiou nakladal človek v minulosti a ako dnes. Prešli sme si celou evolúciou energie od veľkého tresku až po blízku budúcnosť. Mali sme možnosť vyskúšať si viac ako 40 interaktívnych sekcií. Žiaci pochopili, ako dôležité je ekonomicky aj ekologicky nakladať s energiami. Každý z nás by sa mal snažiť zanechať po sebe čo najmenšiu uhlíkovú stopu, pretože naša planéta je ohrozená a je potrebné ju zachovať pre budúce generácie.
Exkurzia bola veľmi zaujímavá, pútavá a poučná.