• Prečo uprednostniť vyššie odborné štúdium pred vysokou školou?

študijný odbor 6310 Q financie

• získate okamžité uplatnenie na trhu práce vo vyštudovanom odbore
        • viac ako 1/3 absolventov VŠ si nenájde uplatnenie vo svojom odbore a pracuje na SŠ pozíciách

Príprava absolventa je zameraná hlavne na praktickú stránku výučby s cieľom adaptácie absolventa na trhu práce u širokého spektra podnikateľských subjektov. Štúdium je možné absolvovať v systéme duálneho vzdelávania. Všeobecne sú študenti pripravovaní pre vyššie riadiace funkcie v stredných a malých spoločnostiach, alebo pre funkciu stredného a vyššieho manažmentu vo veľkých podnikoch a organizáciách, finančných inštitúciách, bankách a poisťovniach.

Teoretická príprava je orientovaná na odborné predmety ako: financie, podnikové financie, verejné financie a dane, základy poisťovníctva a bankovníctva, základy podnikového a finančného manažmentu a základy etiky a komunikácie.

Odbor štúdia umožňuje absolventom uplatniť sa v zamestnaní, ako aj v samostatnom podnikaní, kde sa vyžaduje v značnej miere samostatnosť, praktická činnosť, odbornosť, vyššia úroveň teoretickej prípravy a flexibility.

Cieľom školy je umožniť študentom nadobudnúť odborné vedomosti, zručnosti a získať schopnosti dôležité pre samostatnú odbornú činnosť. Súčasťou trojročného vyššieho odborného štúdia je aj odborná jazyková príprava. Kvalifikovaní a skúsení pedagógovia usmerňujú študentov a motivujú ich k samoštúdiu, k tímovej práci, ale i k vytváraniu vlastnej iniciatívy.