• Charitatívne aktivity

• Charitatívne aktivity v školskom roku 2017/2018

Deň narcisov 2018 – Liga proti rakovine

Členovia Žiackej školskej rady a vybraní žiaci 3. ročníka sa zapojili do verejnej finančnej zbierky, organizovanej každoročne Ligou proti rakovine. Počas zbierkového dňa 13.  apríla 2018 vyzbierali príspevky od dobrovoľných darcov vo výške 883,30 €, z toho v našej škole vo výške 108,70 €. Všetkým prispievateľom patrí poďakovanie.

Organizačne zabezpečila a dozor vykonávala JUDr. Durdiaková.

VIANOČNÁ ZBIERKA UNICEF 2017

V dňoch 5. decembra a 8. decembra 2017 sa študenti našej školy zapojili do finančnej zbierky pre ohrozené deti z krajín, kde zúria ozbrojené konflikty a hlad. Dobrovoľníci, t.j. Patrícia Fančovičová, Nikoleta Fišerová, Alexandra Lehoťáková, Dominika Jobeková, Kristína Baracká, Adam Baláži a Marián Maceho, oslovili a požiadali o finančný dar študentov Obchodnej akadémie v Nitre, SPŠ strojníckej a elektrotechnickej v Nitre a obyvateľov a návštevníkov mesta Nitra. Spolu vyzbierali 248, 57 €. Sme radi, že sme svojou troškou prispeli na dobrú vec.

Charitatívne aktivity v školskom roku 2016/2017

►  7. apríla 2017 - spolupráca a účasť  na uskutočňovaní  verejnej finančnej zbierky "Deň narcisov 2017", ktorej garantom je Liga proti rakovine - pobočka Nitra. Zbierku pomáhali organizačne zabezpečiť 3 žiaci zo Žiackej školskej rady, 3 žiaci z III. A, 3 žiaci z III. B a 3 žiaci z III. C triedy. Organizačne zabezpečila a dozor vykonávala JUDr. Durdiaková.

7. októbra 2016 - spolupráca a účasť na dobročinnej verejnej zbierke "Deň nezábudiek", ktorú organizuje Liga za duševné zdravie.  Zbierku zameranú na prevenciu a podporu duševného zdravia DNI NEZÁBUDIEK 2016 na Obchodnej akadémii v Nitre a aj v meste Nitra realizovali žiaci tretieho ročníka:

III. A: Ema Páleníková, Daniela Valachová,

III. B: Dominika Jobeková, Natália Šmitalová,

III. C: Nikola Lomňančíková, Mária Magáthová,

III. D: Lívia Stoklasová, Bohumil Turek.

Organizačne zabezpečila PaedDr. Kazlovová.

23. septembra 2016 - spolupráca a účasť na dobročinnej zbierke "Biela pastelka", ktorú každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Zbierku na pomoc nevidiacim a slabozrakým Biela pastelka na OA v Nitre v tomto roku realizovali žiačky III.A triedy: Katarína Kóšová a Katarína Mozdíková. Žiačky vyzbierali sumu 67,56 eur.

Organizačne zabezpečila PaedDr. Kazlovová.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Charitatívne aktivity v školskom roku 2015/2016

10. júna 2016 - spolupráca a účasť 4 žiačok z I. C triedy na verejnej finančnej zbierke „Belasý motýľ“, ktorá je organizovaná pod záštitou Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR a je povolená Ministerstvom vnútra SR.

18. mája 2016 - spolupráca a účasť našich žiakov na verejnej finančnej zbierke „Modrý gombík“, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji. Príspevky darcov budú použité na riešenie detskej podvýživy v Mauritánii. Organizačne zabezpečila Mgr. Tibenská.

15. apríla 2016 - spolupráca a účasť 10 žiakov 3. ročníka na uskutočňovaní  verejnej zbierky "Deň narcisov 2016", ktorej garantom je Liga proti rakovine - pobočka Nitra. Organizačne zabezpečila a dozor vykonávala JUDr. Durdiaková. Naši žiaci vyzbierali sumu 982,10 eur (z toho zamestnanci a žiaci našej školy prispeli sumou 436 eur).

25. septembra 2015 - spolupráca a účasť na dobročinnej zbierke "Biela pastelka", ktorú každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Príspevky zbieralo šesť žiačok zo IV. D triedy, ktoré vykonávali zbierku nielen v triedach našej školy ale aj v uliciach mesta Nitra. Spolu predali 200 ks bielych pasteliek a vyzbierali sumu 219 eur. Organizačne zabezpečila Mgr. Tibenská.

17. septembra 2015 - spolupráca a účasť na dobročinnej verejnej zbierke "Deň nezábudiek", ktorú organizuje Liga za duševné zdravie. Zbierku vykonávalo  6 žiačok z III. A triedy. Organizačne zabezpečila Mgr. Tibenská.