• Prístup k informáciám

Ak žiadate informácie:

Na základe zákona č. 211/2000 Z. zo slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov a zmysle Smernice Nitrianskeho samosprávneho kraja o poskytovaní informácií v zmysle zákona NR SR č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov majú občania právo žiadať sprístupnenie informácií.

Žiadosť musí obsahovať nasledovné údaje:

• komu je určená,
        • kto ju podáva (fyzická osoba uvedie meno, priezvisko, bydlisko; právnická osoba uvedie obchodné meno, sídlo),
        • akú informáciu si žiada sprístupniť,
        • spôsob, akým sa sprístupnenie informácie žiada,
        • musí byť datovaná a pri písomnej žiadosti podpísaná žiadateľom.

Žiadosť možno podať:

• písomne ako poštovú zásielku na adresu:
          Obchodná akadémia, Bolečkova 2, 950 50 Nitra
        • písomne osobným doručením na sekretariát školy
        • telefonicky alebo faxom: telefón: 037/ 6580081
        • elektronickou poštou na adresu: oanitra@oanitra.sk , oanitra@gmail.com

Žiadosť je možné podať osobným doručením počas pracovných dní v čase od 7.00 hod. – do 15.30 hod.

Žiadosti podané elektronickou poštou možno podávať bez časového obmedzenia.

Riaditeľka školy rozhodne, ktorý vedúci zamestnanec bude žiadosť v rámci svojich kompetencií riešiť.

Lehoty na vybavenie žiadosti:

Informácia sa sprístupní najneskôr do 8 pracovných dní odo dňa podania žiadosti. Lehotu na sprístupnenie informácie možno predĺžiť, najviac však o 8 pracovných dní.

Opravné prostriedky:

Proti rozhodnutiu povinnej osoby o odmietnutí požadovanej informácie možno podať odvolanie v lehote 15 dní od doručenia rozhodnutia alebo márneho uplynutia lehoty na rozhodnutie o žiadosti podľa § 17. Odvolanie sa podáva povinnej osobe, ktorá rozhodnutie vydala, alebo mala vydať.

Poplatky

Sadzobník úhrad nákladov za sprístupnenie informácií si Obchodná akadémia, Bolečkova 2, Nitra neuplatňuje. Žiadosti o sprístupnenie informácií sú oslobodené od správnych poplatkov.

Ďalšie verejne prístupné informácie:

Zriaďovacia listina

Informácie o hospodárení školy: Informácie o bežných výdavkoch a prevádzkových nákladoch sú pravidelne zverejňované na webovej stránke školy https://oanitra.edupage.org/zmluvy/

Informácie o rozpočte školy:Informácie o celkovom rozpočte školy za uplynulý rok sú zverejňované v registri účtovných uzávierok:  https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/6335