• Prevádzkový poriadok v odborných učebniach

• Prevádzkový poriadok v odborných učebniach

1. Výpočtová technika v odborných učebniach je majetkom školy alebo Občianskeho združenia rodičov OA Nitra. S počítačovým zariadením narábajú žiaci šetrne a nepoškodzujú ho. Poškodzovanie majetku sa dáva k náhrade žiakom, ktorí škodu spôsobili, či už úmyselne alebo z nedbanlivosti.
          2. Žiaci vstupujú do odbornej učebne s vyučujúcim alebo na jeho pokyn.
          3. Žiak vstupuje do učebne v prezuvkách, bez zbytočných tašiek a kabátov.
          4. Každý žiak sedí v odbornej učebni na mieste podľa zasadacieho poriadku a bez súhlasu učiteľa sa nepresádza.
          5. Na začiatku vyučovacej hodiny si žiak skontroluje PC zariadenie na svojom mieste a akékoľvek poškodenie, popísanie výpočtovej techniky (aj stola) ihneď nahlási vyučujúcemu. Taktiež nahlási prípadnú zmenu v nastavení alebo iný problém vzniknutý po zapnutí PC.
          6. Žiak na rôzne systémové výzvy, ktoré zobrazí počítač, upozorní vyučujúceho.
          7. Žiak nesmie meniť systémové nastavenia PC, sieťové nastavenia a zdieľania, ani internetové nastavenia, nerobí žiadne inštalácie ani zásahy do inštalovaných programov, nenapája sa na iné počítače a zdieľané adresáre v sieti.
          8. Bez súhlasu učiteľa žiak nespúšťa tlač z počítača a nemanipuluje s technickým zariadením odbornej učebne.
          9. Bez súhlasu učiteľa žiak nepoužíva internet.
          10. Žiak nesmie používať internetové stránky vulgárneho a amorálneho charakteru, stránky propagujúce násilie, drogy, extrémizmus a pod.
          11. Žiak nesmie bez súhlasu učiteľa ukladať v počítači hry, obrázky, mailovú poštu, súbory, programy, adresáre, internetové stránky, rôzne odkazy a pod.
          12. Žiak nesmie bez vedomia a súhlasu učiteľa pripájať a používať rôzne externé zariadenia, napr. USB-kľúč, slúchadlá, a pod.
          13. V učebni s výpočtovou technikou žiak nepoužíva mobil, rôzne hudobné prehrávače a pod.
          14. Žiak v odbornej učebni nekonzumuje žiadne jedlo ani nápoje.
          15. Žiakom je zakázané počas vyučovania používať sociálne internetové siete (facebook, chat, ICQ a pod.) a hrať počítačové hry.

Nerešpektovanie týchto pravidiel sa považuje

za porušenie školského poriadku!