• Čo by ste mali urobiť, aby úspech bol minimálne pravdepodobný?
          Túto otázku by si mali dať určite už tretiaci na našej škole.

V každom prípade by bolo vhodné zamyslieť sa nad tým, čo chcete najbližších päť rokov robiť. Ak sa rozhodnete pre vysokú školu, tak zvážte, ktorú. Je ich veľa a navyše s ponukou mnohých študijných programov. Výber je náročný. Niektorí budú realizovať svoje detské sny, iní v tom stále nemajú jasno. Naskytujú sa tu možnosti diagnostiky schopností a záujmov, ktoré vám určia aspoň najvhodnejší smer. Niektoré testy môže zabezpečiť výchovný poradca, kompletnú psychodiagnostiku so zameraním na profesionálnu orientáciu urobí odborne psychológ. Informačné materiály o vysokých školách si môžete preštudovať u výchovnej porakdyne počas konzultačných hodín, alebo podľa dohody individuálne.

Úspešná maturita je prvým predpokladom na prijatie na vysokú školu.

Určite nemáme zabúdať ani na to, že na prihláške musíte uviesť známky z koncoročných vysvedčení na strednej škole.

Ak už máte vo svojich cieľoch jasno, mali by ste vedieť, že budete prijatí na bakalárske štúdium podľa platného zákona o vysokých školách. Je potrebné si v stanovenom termíne podať prihlášku. Použijete aktuálne tlačivo, ktoré si zakúpite v predajniach ŠEVT. Jeho vzor bude vyvesený na centrálnej nástenke školy. Tlačivo riadne vyplníte a spolu s vysvedčeniami prinesiete výchovnej poradkyni na podpis /v dostatočnom časovom predstihu pred termínom podania prihlášky/. Na príslušnej www-stránke školy si skontrolujte, či vaša prihláška má všetky náležitosti a potvrdenia žiadané príslušnou fakultou VŠ (napr. lekárske potvrdenie, overenie vysvedčení, ...). Potvrdenú prihlášku spolu dokladom o zaplatení poplatku za prijímacie konanie odošlete na príslušnú vysokú školu.

Potom už ostane len usilovne pokračovať v ukončovaní štvrtého ročníka, súčasne sa pripravovať na maturitnú skúšku a súbežne tiež nezanedbať prípravu na prijímacie skúšky.

Je toho veľa, ale pri sebadisciplíne úspech nenechá na seba dlho čakať. Želáme Vám veľa úspechov.