• Projekty realizované v šk. roku 2023/2024

V školskom roku 2023-2024 sa realizujú tieto projekty:

1. Akreditovaný projekt č. 2023-1-SK01-KA121-VET-000116971

výška grantu: 74 869 EUR

začiatok projektu: 01.06.2023

koniec projektu: 31.8. 2024

Plánované mobility:

Krátkodobá vzdelávacia mobilita žiakov v OVP – 23

Súťaže v zručnostiach v sektore OVP – 3

Kurzy a odborná príprava ped. zamestnancov – 2

Pozorovanie pri práci (hospitácie) - 2

2. Akreditovaný projekt č. 2022-1-SK01-KA121-VET-000054124

výška grantu: 101 660 EUR

Termín ukončenia:31.05.2024

Plánované mobility:

Krátkodobá vzdelávacia mobilita žiakov v OVP          33 žiakov

Súťaže v zručnostiach v sektore OVP                           5 žiakov

Kurzy a odborná príprava ped. zamestnancov              2 učitelia

Hospitácie na partnerských školách                              4 učitelia

3. KA 229- školské výmenné parterstvo "I am more than what you can see"

výška grantu: 27 249,- €

Termín ukončenia: 30.12.2023

Počas realizácie projektu žiaci vytvoria 5 rôznych umeleckých aplikácií v súčasnom ponímaní umenia. Formou „umeleckej terapie“ budú takýmto spôsobom zvyšovať povedomie mladých ľudí o problematike rôznych druhov násilia.

Do projektu sú zapojené stredné školy z Talianska, Portugalska, Francúzska, Turecka a Slovenska. Koordinátorom projektu je Portugalsko.

Počas 24 mesiacov žiaci absolvujú 5 vzdelávacích mobilít, 2 mobility sú naplánované pre učiteľov. Počas nich budú žiaci v medzinárodných tímoch tvoriť umelecké výstupy ako piesne, koláž, grafiti, avantgardný make up a zároveň ich budú prezentovať verejnosti. Spoločne vytvoria multikultúrnu misiu s cieľom predchádzať násiliu na školách a proti predčasnému ukončeniu štúdia. Zároveň budú rozvíjať svoje umelecké a cudzojazyčné zručnosti a diseminovať toleranciu a demokraciu medzi žiakmi z rôznych kútov Európy.

4. KA220-VET- The Heat is On: Circularity in Green Management, Infrastructure and Nutrition in VET Schools across Climatic Conditions

Skrátený názov: Full Circle

Výška grantu: 23 872,- EUR

Termín realizácie: 01/10/2023 – 30/09/2026

Klimatické zmeny odohrávajúce sa v 21. storočí si vyžadujú prehodnotenie zdrojov a materiálov, ktoré vo svojom prostredí využívame. Cieľom projektu je rozvíjať spôsoby uvažovania v environmentálnej oblasti oblasti a zároveň  fungovania stredných odborných škôl, ktoré dokážu zvyšovať environmentálne povedomie v miestnych komunitách a zapracovať problematiku do svojich vzdelávacích programov.

V rámci projektu budeme organizovať workshopy, mobility a využívať „living lab“ metodológiu, ktorou sa 250 žiakov stredných škôl zo 6 krajín pokúsi vytvoriť stratégie na ochranu a udržateľnosť životného prostredia a zároveň upriamiť svoju pozornosť na zdravú výživu a životný štýl. Produktom projektu budú 2 pracovné balíčky, ktoré budú môcť voľne využívať stredné odborné školy v krajinách EÚ.

Partneri:

Hogeschool, Gent, Belgicko